اضافه کردن برنامه های دلخواه به لیست علاقه مندی ها در ویندوز اکسپلورر در ویندوز7

برای اضافه کردن یک برنامه به لیست علاقه مندی ها ، ویندوز اکسپلورر را باز کرده و عبارت %userprofile%\Links   که به جای عبارت userprofile نام حساب کاربری خود در ویندوز را وارد کنید یا به این آدرس بروید C:\Users\[user name]\Links که user name همان نام کاربری شماست. هر کدام از این عبارت ها را در نوار آدرس وارد کرده و Enter را فشار دهید. فقط یادتان باشد که عبارت user name را با نام کاربری خود در حساب ویندوز باید جایگزین کنید.

میانبر هر یک از برنامه های دلخواه را از منوی استارت، دسکتاپ ، و یا مکان های دیگر به پوشه پیوندها یا Links با کلیک ماوس کشیده و رها کنید . شما همچنین می توانید میانبر برنامه ها راکپی  کرده و در پوشه پیوندها پیست کنید.

حال همانطور که ملاحظه می کنید لینک برنامه در لیست موارد علاقه مندی های شما در سمت چپ پنجره اکسپلورر فورا در دسترس شما قرار گرفته است. کافی است روی لینک هر برنامه در لیست برای شروع آن برنامه دبل کلیک کنید.

شما می توانید لینک هایی از برنامه هایی را که را با کشیدن و رها کردن در لیست علاقه مندی ها وارد کرده اید با عملی مشابه در کادر سمت چپ ( و نه در پوشه لینکها در پنجره سمت راست) به ترتیب مرتب کنید.

شما همچنین می توانید لیست علاقه مندی ها  را بر اساس حروف الفبا مرتب کنید. برای این کار ، در  پنجره سمت چپ  روی Favorites  راست کلیک کنید و مرتب سازی بر اساس نام را از منوی باز شده انتخاب کنید.

برای حذف لینک سفارشی برنامه ها از لیست علاقه مندی ها، کافیست میانبر برنامه های مربوطه را از پوشه Links  حذف کنید. اگر به طور تصادفی   میانبر هایی از قبیل Desktop, Downloads, or Recent Places را حذف کردید جای نگرانی نیست، شما به راحتی می توانید آنها را با راست کلیک کردن بر روی عنوان Favorites  و انتخاب گزینه Restore دوباره بازگردانید.

/ 5 نظر / 95 بازدید
لاوی

شما برو ادامه شو ببین وصیت نامه رو بخون بعد.... بذا این پست رو بخونممممممم

لاوی

من هر چی رو بخوام کپی میکنم تو یه فولدر بعد رو دسکتاپ میذارم! خلاقیتو داشتی؟؟[نیشخند]

پریسا

سلام مهندس[گل] بابت زحمت آموزشهای مفیدتون بی نهایت ممنون [گل][گل][گل] آموزش این پست رو بلد نبودم چون تا حالا از فایرفاکس استفاده می کردم حالا امتحانی از اکسپلورر استفاده می کنیم [نیشخند] با این آموزشهاتون ما رو کنجکاو می کنید ببینیم چجوریه [زبان] خیلی مرسی موفق باشید [گل]

nafiseh

ممنون مثل همیشه خوب بود[لبخند]